Patrycja Kawęcka-Czerska artystycznie Pati Cze dyrektor zarządzający i artstyczny International School of Music Muzofilia, pedagog, ekspert emisji głosu. Propagator kształcenia dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o międzynarodowe standardy na gruncie polskiej kultury muzycznej oraz dziedzictwa narodowego, piosenkarka, kompozytorka i autorka piosenek. Łowca talentów. Fundatorka stypendiów „Diamenty Muzofili” dla uczniów wybitnie zdolnych. Pasjonatka życia, żona i matka dwójki dzieci.
Zanim założyłam szkołę muzyki rozrywkowej współpracowałam m.in. z Borysem Szycem, Krzysztofem Herdzinem, Wojciechem Młynarskim. Wydałam płytę „Ego” przez Polskie Radio, na której utwory są w całości mojego autorstwa (muzyka i tekst), oprócz jednej specjalnie dla mnie napisanej przez Wojciecha Młynarskiego. Jako solistka Filharmonii Narodowej zrealizowałam serie koncertów w programie edukacyjnym pod patronatem MEN-u. Zaśpiewałam dla około miliona dzieci i młodzieży w całej Polsce. Uczestniczyłam w wielu warsztatach z zakresu muzyki klasycznej i rozrywkowej m.in. pod kierunkiem Lory Szafran, Włodka Pawlika. Reprezentowałam nasz kraj na Eurowizji jako back ground vocals z Isis Gee.
Ponadto przez ostatnie lata pracowałam z dziećmi i młodzieżą w Państwowych Szkołach Muzycznych oraz podczas różnych warsztatów muzycznych. Z dumą mogę powiedzieć, że jedna z moich absolwentek pracuje w teatrze muzycznym Kapitol we Wrocławiu i aktualnie ze swoim zespołem wokalnym koszą wszystkie nagrody główne w Polsce, kolejna w 2015r. dostała się do The Institute of Contemporary Music Performance , kierunek popular music vocals w Londynie oraz Academy of Contemporary Music, kierunek – popular music vocals w Guildford. a jeszcze jedna nagrywa właśnie swoją autorską płytę, gdzie wszystkie kompozycje i aranżacje są jej autorstwa.
Zanim założyłam własną szkołę muzyki rozrywkowej, podczas swojej pracy miałam okazję spotkać się z wieloma uczniami również tymi wybitnie zdolnymi. Skłoniło mnie to do głębokiej refleksji nad tym, jakie wyzwania stoją dzisiaj przed Edukacją Muzyczną w Polsce.
W 2008 roku po przyjeździe z Nowego Yorku, zaczęło się we mnie rodzić pragnienie stworzenia czegoś na wzór amerykańskich szkół muzycznych oraz uczelni wyższych. Kocham mój kraj, będąc tam, zrozumiałam jak piękną mamy kulturę i sztukę oraz dziedzictwo narodowe. Chodziłam ulicami, a w głowie powtarzałam „Moją piosnkę” Norwida: „Do kraju tego…” Wtedy zrodziło się we mnie moje wielkie marzenie, aby stworzyć szkolę w Polsce na wzór amerykańskich uczelni. Szkolę, do której będę mogła zapraszać utalentowane dzieci i pomagać im rozwijać swoje skrzydła, wydobywać z nich artyzm i mieć wpływ na kształtowanie osobowości. Szkołę, którą będą tworzyli młodzi ludzie „nowa krew”, którzy mają innowacyjne podejście do kształcenia, lepszy sposób motywacji, oparty i ukierunkowany na rozwój osobowości, indywidualności. Ludzie, którzy czerpią radość z miłości do sztuki i potrafią tym zarażać.
Mój dom rodzinny zawsze wypełniała muzyka. Mam bardzo dużą rodzinę. Dziadkowie mieli słuch absolutny, wujek sam skonstruował sobie akordeon w czasach komunizmu, ponieważ chciał się nauczyć grać, trzech wujków z moją mamą na czele są samoukami gry na gitarze. Mama wygrywała swojego czasu wszystkie ważne konkursy wokalne w Polsce, tata to urodzony aktor i śpiewak naturszczyk krwi Kiepury. Nie dziwi, więc fakt, że aktualnie cztery moje siostry śpiewają zawodowo. Ponadto wyrosłam w domu, który przepełniony był i do dzisiaj jest wartościami i ideami. Moi rodzice działacze, zaszczepili we mnie patriotyzm, siłę, wytrwałość i nieugiętość w walce o słuszną sprawę. Stąd właśnie funkcjonowanie swojej szkoły buduję na wartościach takich jak: „Prawda, szacunek i umiejętności”. Prawda to pomoc w odnalezieniu swojego ja, autentyczności, indywidualizmu, tworzenia własnych trendów. Szacunek to szeroko pojęty szacunek do drugiego człowieka, atmosfera bezpieczeństwa, akceptacji w pracy na emocjach, otwartości na scenie. Odpowiedzialność i pomoc w kształtowaniu osobowości oraz ścieżki kariery. Umiejętności to fachowa pomoc w rozwoju talentu dzieci i młodzieży, gdyż wierzymy, że „dzieci z pasją to ludzie sukcesu.”
Dzisiaj jestem dyrektorem zarządzającym i artystycznym w International School of Music Muzofilia. Łączę swoje doświadczenie w muzyce z budowaniem nowych trendów w edukacji artystycznej. Szkołę Muzyki Rozrywkowej stworzyłam dla osób utalentowanych, którzy chcą się profesjonalnie zajmować muzyką, a także do tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, a mają potrzebę rozwoju swojego talentu i pasji. Szkoła ma w swoich założeniach promocję oraz pomoc najbardziej utalentowanym. „Diamenty Muzofilii” to stypendia dla uczniów wybitnie zdolnych
Zapraszamy dzieci, młodzież do szkoły muzycznej oraz dorosłych do rozwijania zdolności i realizowania marzeń związanych ze sztuką. Nauka gry i śpiewu jest świetną okazją do zatrzymania się na chwilę w pędzie dzisiejszego świata i wkroczenia w świat uczuć, emocji, kolorów. Muzyka daje możliwość , wyrażania emocji poprzez sztukę. Gra na instrumencie rozwija nasz mózg . Udowodniono, że dzięki edukacji muzycznej liczba połączeń neuronowych wzrasta. Jedynie edukacja muzyczna ze wszystkich innych dziedzin sztuk, tak ogromnie na nas wpływa. Dzieci, które uczą się muzyki, maja lepiej rozwiniętą pracę obu półkul oraz udowodnione jest, że lepiej radzą sobie z abstrakcją oraz z przedmiotami ścisłymi.
International School of Music Muzofilia to szkoła muzyki rozrywkowej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorskie programy nauczania, wypracowane wieloletnim doświadczeniem pedagogów. Uczymy śpiewać oraz grać na instrumentach pianinie, gitarze elektrycznej, gitarze basowej, perkusji, saksofonie, flecie poprzecznym, akordeonie, skrzypcach.
Kadra, to ludzie z pasją, a przede wszystkim eksperci w swoich dziedzinach. Ludzie kreatywni, pełni energii, zdający sobie sprawę, jak ważnym zadaniem jest odpowiednie edukowanie. Wykształceni, koncertujący muzycy. Ludzie żyjący muzyką na co dzień. Ze względu na międzynarodowy charakter szkoły, zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim. W szkole panuje przyjazna i radosna atmosfera . Dzięki zajęciom grupowym nawiązujemy relacje oraz uczymy się odpowiedzialności za projekt.
W związku z tym, że moi uczniowie już zapełniają programy telewizyjne oraz rynek muzyczny i dostają się na renomowane uczelnie na świecie, to moją ambicją jest i głęboko w to wierzę, że niedługo szkoła zgromadzi najzdolnieszych uczniów z całej Polski, a w dalszej perspektywie, że będą mogli przystąpić do egzaminu do Univeristy of Art Muzofilia i będzie to jedna z najlepszych uczelni na świecie.
Oczywistym dla mnie jest fakt, że edukacja ma przeogromny wpływ na rozwój całościowy społeczeństwa. Jako pedagog oraz matka dwójki dzieci zdaję sobie sprawę z tej wielkiej odpowiedzialności, jaką jest wychowywanie młodych ludzi. Moim pragnieniem jest, aby absolwenci mojej szkoły kochali muzykę, wykonywali ją na wysokim poziomie, ze świetną znajomością swojego rzemiosła, z pasją i wolnością, jaką daje kontakt ze sztuką, aby przez to wpływali na jakość kultury muzycznej w Polsce i na świecie, ponieważ Life is full of sound.